enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp
DOLAR
18,5039
EURO
18,1433
ALTIN
988,22
BIST
3.179,99
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
23°C
İstanbul
23°C
Açık
Pazartesi Parçalı Bulutlu
20°C
Salı Az Bulutlu
19°C
Çarşamba Az Bulutlu
20°C
Perşembe Hafif Yağmurlu
19°C

EURO 2020 B Grubu Rehberi

EURO 2020 B Grubu Rehberi
5 Haziran 2021 14:14
A+
A-

11 Haziran-11 Temmuz’da düzenlenecek EURO 2020’de B Grubu maçları, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’daki Parken Stadı ve Rusya’daki Saint Petersburg Stadı’nda oynanacak.

FIFA dünya sıralamasının ilk sırasında bulunan Belçika, yıldız oyuncuları ve dinamik futboluyla grubun favorisi konumunda bulunuyor.

Belçika

Daha önce 5 kez Avrupa Şampiyonası’na katılan ve en iyi derecesini, 1980 yılında 2. olarak elde eden Belçika, bu turnuvada Kevin De Bruyne önderliğindeki güçlü jenerasyonuyla sonuca gitmek istiyor.

Kaleciler: Thibaut Courtois, Simon Mignolet, Matz Sels.

Defans: Toby Alderweireld, Dedryck Boyata, Timothy Castagne, Jason Denayer, Thomas Meunier, Thomas Vermaelen, Jan Vertonghen.

Orta Saha: Nacer Chadli, Yannick Carrasco, Kevin De Bruyne, Leander Dendoncker, Eden Hazard, Thorgan Hazard, Dennis Praet, Youri Tielemans, Hans Vanaken, Axel Witsel.

Forvet: Michy Batshuayi, Christian Benteke, Jeremy Doku, Romelu Lukaku, Dries Mertens, Leandro Trossard.

Rusya

Daha önce 11 kez Avrupa Şampiyonası’na katılan ve 1960’ta düzenlenen ilk turnuvayı Sovyetler Birliği döneminde kazanmayı başaran Rusya, bu başarısını tekrarlamak istiyor.

Kaleciler: Yuri Dyupin, Matvei Safonov, Anton Shunin.

Defans: Igor Diveev, Georgi Dzhikiya, Mario Fernandes, Vyacheslav Karavaev, Fedor Kudryashov, Andrei Semenov.

Orta Saha: Dmitri Barinov, Denis Cheryshev, Daniil Fomin, Aleksandr Golovin, Daler Kuzyaev, Andrei Mostovoy, Maksim Mukhin, Magomed Ozdoev, Rifat Zhemaletdinov, Yuri Zhirkov, Roman Zobnin.

Forvet: Artem Dzyuba, Aleksei Ionov, Denis Makarov, Aleksei Miranchuk, Aleksandr Sobolev, Anton Zabolotny.

Danimarka

Daha önce 8 kez Avrupa Şampiyonası’na katılan ve Yugoslavya’nın yerine dahil edildiği 1992’deki turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Danimarka, bu turnuvada da bir sürpriz daha yaparak taraftarlarını mutlu etmek istiyor.

Kaleciler: Jonas Lössl, Frederik Ronnow, Kasper Schmeichel.

Defans: Joachim Andersen, Nicolai Boilesen, Andreas Christensen, Mathias Jorgensen, Simon Kjaer, Joakim Maehle, Jens Stryger Larsen, Jannik Vestergaard.

Orta Saha: Anders Christiansen, Thomas Delaney, Christian Eriksen, Pierre-Emile Hojbjerg, Mathias Jensen, Christian Norgaard, Robert Skov, Daniel Wass.

Forvet: Martin Braithwaite, Andreas Cornelius, Mikkel Damsgaard, Kasper Dolberg, Andreas Skov Olsen, Yussuf Poulsen, Jonas Wind.

Finlandiya

Tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası’na katılma başarısı gösteren Finlandiya, turnuvaya renk katarak taraftarlarına keyifli bir şampiyona yaşatmak istiyor.

Kaleciler: Lukas Hradecky, Anssi Jaakkola, Jesse Joronen.

Defans: Paulus Arajuuri, Robert Ivanov, Thomas Lam, Daniel O’Shaughnessy, Jukka Raitala, Joona Toivio, Jere Uronen, Nicholas Hämäläinen, Sauli Väisänen.

Orta Saha: Nikolai Alho, Fredrik Jensen, Glen Kamara, Joni Kauko, Robin Lod, Rasmus Schüller, Pyry Soiri, Tim Sparv, Robert Taylor, Onni Valakari.

Forvet: Marcus Forss, Lassi Lappalainen, Joel Pohjanpalo, Teemu Pukki.

Maç takvimi:

12 Haziran (TSİ: 19.00): Danimarka-Finlandiya (Parken Stadı-Kopenhag)

12 Haziran (TSİ: 22.00): Belçika-Rusya (Saint Petersburg Stadı-Saint Petersburg)

16 Haziran (TSİ: 16.00): Finlandiya-Rusya (Saint Petersburg Stadı-Saint Petersburg)

17 Haziran (TSİ: 19.00): Danimarka-Belçika (Parken Stadı-Kopenhag)

21 Haziran (TSİ: 22.00): Finlandiya-Belçika (Saint Petersburg Stadı-Saint Petersburg

21 Haziran (TSİ: 22.00): Rusya-Danimarka (Parken Stadı-Kopenhag

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.